دوره مدیریت کسب و کار واحد صنفی قهوه

دوره مدیریت کسب و کار واحد صنفی قهوه، برای افرادی است که می خواهند وارد این صنعت شده و کافی شاپ یا قهوه فروشی برقرار کنند. در این دوره تمامی آن چه برای شروع کسب و کارتان نیاز دارید به شما آموزش داده می شود. هزینه این دوره، 30 میلیون تومان می باشد که به صورت آفلاین و حضوری برگزار می شود. همچنین برای هر بخش جلسه تمرین حضوری با اساتید دوره برگزار می شود.

دوره مدیریت کسب و کار واحد صنفی قهوه یک دوره کاربردی و منحصر به فرد است که شما نظیر این دوره را در جای دیگری پیدا نخواهید کرد. این دوره بنا به خواست مشتریان تدوین شده است. سرفصل های این دوره شامل کسب و کار قهوه، فروش قهوه، اطلاعات فنی از حرفه قهوه ( باریستایی و برشته کاری)، حسابداری و مالی مخصوص صنف قهوه و تولید محتوا با موبایل می باشد. ما 360 درجه راه اندازی حرفه قهوه را از همه ابعاد به شما آموزش خواهیم داد.

اضطراب شغل جدید طبیعی است!

وارد شدن به یک شغل تازه همیشه اضطراب هایی را به دنبال دارد. اینکه از کجا شروع کنیم، چه هزینه هایی لازم است، چه زمانی طول می کشد تا به فروش برسیم، چه موانعی بر سر راه است، از چه سازمان هایی باید مجوز بگیریم، چه تجهیزاتی نیاز داریم و … . این سوالات و نگرانی ها کاملا طبیعی است!

اگر شما تازه فارغ التحصیل شدید و می خواهید کسب و کارتان را در زمینه قهوه شروع کنید. یا قبلا کارمند بودید و به تازگی تصمیم گرفتید وارد بازار آزاد شوید. و یا در فکر عوض کردن صنف کاری خود هستید، این دوره برای شما طراحی شده است. ما در این دوره تمام اطلاعات و مهارت هایی که نیاز دارید را در اختیارتان می گذاریم. شما پس از گذراندن دوره مدیریت کسب و کار قهوه، تا حد زیادی از نگرانی هایتان کاسته می شود، چون به دانش و اطلاعاتی دست پیدا می کنید که پاسخ بسیاری از سوالاتتان داده می شود و در ادامه راه نیز از این دانش بهره خواهید برد.

می دانید چه کسانی در دریا غرق می شوند؟ لابد می گویید کسانی که شنا کردن بلد نیستند. اشتباه می کنید! شخصی که شنا کردن بلد نیست اصلا وارد آب دریا نمی شود، بلکه فردی که فکر می کند شنا کردن بلد است داخل آب می رود و وقتی موج بلندی می آید، تازه متوجه می شود که مهارت هایش نمی تواند به کار بیاید.

اغلب آدم ها فکر می کنند اگر در کافه ای چند وقت مشغول به کار بودند، یا در خانه یک اسپرسو ماشین دارند می توانند کافی شاپ بزنند و یا قهوه فروشی دایر کنند. در حالی که این سطح از مهارت و دانش برای موفق شدن و فروش در این کار اصلا کافی نیست.

از چه کسی مشورت بگیریم؟

مشورت گرفتن از کسانی که در این کار بودند گزینه مناسبی برای شروع کار است. اما این نکته را در نظر بگیرید افراد بر اساس تجربه ها، علایق و شکست های خود شما را راهنمایی می کنند و شاید تجربه آنان رهنمود درستی برای شما نباشد. این سوال برایتان پیش می آید پس از چه کسی مشاوره بگیریم؟ ما توصیه می کنیم از افرادی که در حیطه کاری شما متخصص هستند و بر مبنای شناخت درست و بدون سو گیری های متعصبانه در زمینه کاری مد نظر می توانند مسیر راهبردی دقیق و اصولی برای شما ترسیم کنند، کمک بگیرید.

چرا مدیریت دوره کسب و کار واحد صنفی قهوه را شرکت کنم؟

این دوره تمام آن چه که برای شروع کسب و کار قهوه نیاز دارید را به شما می گوید. توجه داشته باشید تمام بخش های آموزش این دوره اختصاصا مرتبط با زمینه کاری قهوه است. به طور مثال شما اطلاعات و مهارت های حسابداری که در کار قهوه نیاز است را یاد می گیرید. ما در این دوره شما را با اطلاعات زیاد و تئوری بمباران نمی کنیم. بلکه سعی کردیم دانسته هایی را که در کسبتان نیاز دارید و به کارتان می آید را در برنامه درسی این دوره قرار دهیم. همچنین قسمت های زیادی از این دوره به صورت عملی بوده و مهارت شما را افزایش می دهد.

مدیریت کسب و کار

اگر می خواهید وارد بازار قهوه شوید، باید از کسب و کار این حیطه سر رشته داشته باشید. دوره مدیریت کسب و کار شامل تمامی فعالیت هایی است که از تولید تا خدمات پس از فروش باید انجام شود. شما به عنوان صاحب کسب و کار قهوه باید اطلاعات به روز داشته باشید تا بتوانید چالش هایی که در کار با آن سر و کار دارید را حل کنید.

شاید بگویید مشابه این دوره در بسیاری از مراکز مختلف برگزار می شود؛ درست است، دوره های مدیریت کسب و کار در مراکز مختلف یک دوره کلی برای همه اصناف می باشد. اما فرق دوره مدیریت کسب و کار در لابراتوار قهوه میم در این است که ما اطلاعات و دانشی از حیطه مدیریت در اختیارتان می گذاریم که صرفا در حرفه قهوه فروشی و کافه به کار می آید. شما مواردی را در این دوره یاد می گیرید که در کار با آن درگیر هستید و باید در صدد حل آن باشید.

در این دوره کتاب ها و پادکست های تخصصی را نیز در اختیار شما قرار داده تا خود نیز با مطالعه، بیشتر به این حوزه اشراف پیدا کنید.

شما در این دوره با استراتژی های فروش آشنا خواهید شد. یاد می گیرید برند خودتان را بسازید و در میان رقبا نامی شناخته شده شوید. مدرس این دوره دکتر امین علیرضایی است. ایشان دارای مدرک دکترای صنایع بوده و سال ها در زمینه مدیریت کسب و کار فعالیت می کنند. دکتر علیرضایی مدرس دوره های مختلف کسب و کار می باشد.

حسابداری و مالی

حسابداری عضو جدانشدنی هر کاری است. شما در هر کسب و کاری نیاز است تا ورودی و خروجی های مالی را ثبت کنید و اطلاعات و آمار دقیقی از آن داشته باشید. همچنین در کار قهوه، ما کالاهای اولیه ای داریم که با انجام فرایندی یک کالای جدید تولید می کنیم و آن را می فروشیم. به طور مثال، شما شیر تهیه کرده و با افزودن قهوه اسپرسو، نوشیدنی لته تهیه می کنید. محاسبه کالای ثانویه، در بخش حسابداری صنعتی است. در آموزش حسابداری در کسب و کار قهوه، ما مطالب کاربردی از شاخه های مختلف حسابداری را به شما آموزش می دهیم که در شغلتان از تک تک آن مطالب استفاده می کنید.

در بخش دوم وارد مبحث قیمت گذاری می شویم. اغلب کسانی که بعد از مدتی مجبور شدند کافه یا قهوه فروشی خود را تعطیل کنند، به خاطر اشتباه در قیمت گذاری مجبور به تحمل زیان شدند. ما در این بخش به بررسی جنبه های مختلف قیمت گذاری می پردازیم. همچنین معیارهایی از قیمت گذاری را تعیین می کنیم که بقای شما را تضمین و رشد شما را تسهیل می کند.

مدرس بخش حسابداری و مالی جناب آقای ابراهیم ندرلو می باشند. آقای ندرلو یکی از حسابداران مجرب است که سابقه حسابرسی برای صنف های گوناگون را دارد. در این دوره شما اختصاصا حسابداری در کسب و کار قهوه را یاد می گیرید.

فروش و بازاریابی قهوه

در دوره مدیریت کسب و کار قهوه شما باید حوزه های مختلف قهوه را آشنایی داشته باشید. برشته کاری قهوه ( تبدیل دانه قهوه سبز به قهوه رست شده) یکی از مهم ترین مراحلی است که باید با کلیات آن آشنا شوید تا بتوانید قهوه هایی با مشخصات مختلف را بفروشید یا سرو کنید. همچنین ترکیب (Blend) کردن قهوه ها با یکدیگر باید به روش کاملا اصولی انجام شود که بتوانید یک محصول ثابت را به مشتریان عرضه کنید.

برشته کاری و ترکیب کردن یکی از بخش های صنعت قهوه است که وارد شدن و کار در این قسمت نیاز به تخصص و تجربه زیاد می خواهد. در دوره مدیریت کسب و کار واحد صنفی قهوه، ما کلیاتی از این دو رشته را به شما یاد می دهیم که به درد کسبتان می خورد. اگر می خواهید به صورت حرفه ای وارد برشته کاری شوید، دوره جامع برشته کاری در لابراتوار میم برگزار می شود.

مدرس این دوره جناب آقای مسعود ندرلو، موسس و مدیر لابراتوار قهوه میم می باشد. ایشان از سال 85 در صنعت قهوه فعال هستند و کافه ها، قهوه فروشی ها و برشته کاری های زیادی در شهرهای مختلف دایر نمودند.

باریستای مقدماتی

برخی افراد تازه می خواهند وارد دنیای قهوه بشوند و هیچ سر رشته ای در این موضوع ندارند. در دوره مدیریت کسب و کار واحد صنفی قهوه، دوره باریستای مقدماتی نیز گنجانده شده است. باریستای مقدماتی مانند ستون های یک ساختمان می ماند. حتی اگر خودتان مسئول سرو قهوه، آسیاب کردن و فروش قهوه نباشید، باز باید از این موضوعات سر در بیاورید تا بتوانید وظایف کارمندان خود را مشخص کنید و مطالبه گری کنید.

مدرس این دوره جناب آقای مجتبی جلالی است. ایشان برشته کار و باریستای ارشد بوده که مدرس دوره های باریستا مقدماتی در لابراتوار قهوه میم می باشند.

برای کسانی که می خواهند حرفه ای تر عمل کنند، توصیه می کنیم مطلب باریستای پیشرفته را حتما بخوانند.

دوره تراکت پخش کردن تمام شده!

خیلی اوقات افراد محصول با کیفیتی را تولید می کنند اما به دلیل آن که نمی توانند به خوبی آن را به نمایش بگذارند، فروش ندارند. در دنیای امروز و با وجود گستردگی شبکه های اجتماعی، باید معرفی محصول و خدمات در این فضا بیش از پیش باشد. زمانی پخش کردن تراکت می توانست پاسخگو باشد اما امروز فضای مجازی حرف اول را می زند. خوبی فضای مجازی آن است که می توانید در شروع بدون هزینه، صفحه ای برای معرفی کسب و کارتان ایجاد کنید. پس از آن با به اشتراک گذاشتن عکس و فیلم زحماتتان را به مشتریان نشان دهید و آن ها را برای خرید ترغیب کنید.

دوره تولید محتوا با موبایل

در ابتدای کار هزینه تبلیغ، عکاسی و ادیت می تواند بار سنگینی بر دوش شما باشد. در دوره مدیریت کسب و کار واحد صنفی قهوه، بخشی طراحی شده است که به شما عکاسی با موبایل ( هر مدل گوشی) را یاد می دهد تا بتوانید به راحتی و با چند تکنیک ساده از محصولتان عکس بگیرید. همچنین در ادامه به شما یاد داده می شود که با برنامه های آسان ادیت عکس هایتان را جذاب تر کنید. شما وقتی این مهارت را یاد بگیرید، از هزینه هایتان بسیار کم می شود.

این دوره نیازی به هیچ دانش قبلی و تجهیزات خاصی ندارد. فقط یک موبایل و انگیزه برای یادگیری کافی است. مدرس این دوره جناب آقای علی بیات است. علی بیات عکاس، مستند ساز و مدیر فیلمبرداری است که بیش از یک دهه در این زمینه فعال بوده است. برنامه خندوانه، سریال های زیرخاکی، خواب زده، پایتخت، فیلم های سینمایی طلا، قانون مورفی و مستندهای گوناگون از جمله کارهای او در طی این سال هاست. آقای بیات مدرس دوره های گوناگون عکاسی و فیلم برداری از سطح مبتدی تا پیشرفته بوده است. شما تمام تکنیک های عکاسی با گوشی را در این کلاس یاد می گیرید. در ادامه شما کادر بندی، نورپردازی، ایده های عکاسی مخصوص محصولات مرتبط با قهوه را تمرین می کنید.

در نهایت باید گفت اگر می خواهید وارد دنیای قهوه شوید، بی گدار به آب نزنید! اول اطلاعات و مهارت کافی را به دست آورید تا وقتی کسب و کارتان دایر شد، متحمل ضرر نشوید. هرچقدر هزینه برای بالا بردن دانش و مهارتتان خرج کنید، شما را به سود می رساند. یادتان باشد هزینه ضرر و زیان سقوط یک کار جبران ناپذیر است.